Паровозик бібліотечних зірочок

_

_

субота, 8 липня 2017 р.

Чарівне свято Івана Купала

Цікаво і змістовно пройшли народознавчі посиденьки "Чарівне свято Івана Купала". А розпочалось свято у  бібліотеці народознавчою годиною "Витоки та історія святкування Івана Купала".  Назва Івана – Купала воходить від того, що в давнину у слов'ян була прекрасна богиня літнього сонцестояння, сонця й води Купала.  Раніше, ще до прийняття християнства, це свято відзначалося на Русі в день літнього сонцестояння, 22 червня.
З приходом християнства, свято приурочили до дня народження і чесного славного пророка і Предтечі, Іоанна Хрестителя і почали відзначати 24 червня. А в багатьох селах свято Івана Купала називали Івановим Днем. 
Час тече непомітно... і з переходом на григоріанський календар з юліанського, день, коли відзначається Івана Купала, просунувся ще далі і, з тих пір і понині, свято припадає на 7 липня. Особливою цінністю вважається зустріти в ніч Івана Купала цвіт папороті, який розпускається усього на кілька хвилин, потім зникає.
Свято з нашими читачами продовжилось на березі річки Уж. Дівчата взяли участь у майстер-класі "Квіти збираємо у вінок вплітаємо". Кожна у свій віночок написала заповітну мрію. По тому, як поведе себе вінок на воді, визначали своє майбутнє дівоче щастя.
Іванов день багатий традиціями, ритуалами та обрядами. Незважаючи на специфічність деяких звичаїв, багато традиції дійшли і до наших днів. Вважалося, що якщо перестрибнути через багаття в день Івана Купала – весь рік будуть переслідувати везіння і щастя.Тож ми  не пропустили і цю традицію.
Сподобались всім книжкові гадалки "Почитаємо, пограємо, погадаємо".
Маса позитивної енергії і незабутні враження залишились у дітей та нас, бібліотекарів.

 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар