Паровозик бібліотечних зірочок

_

_

понеділок, 7 лютого 2011 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Централізована бібліотечна система

Районна бібліотека для дітейВсеукраїнський тиждень дитячого читаннясмт. В.Березний
 2011 рік
ББК 78.5  (4Укр-4Зак)
В - 84


 Дане видання містить методичний матеріал для розширення знань в дітей про книги, які є нашими вірними друзями; виховати бережливе ставлення до книги, бажання їх читати.
Рекомендуються  різні форми роботи з юними читачами. Призначене для завідуючих сільських бібліотек району.
Матеріал підготували:
М.Ю.Ганусин;
Є.С. Кувік.


Відповідальний за випуск:

О.Ю. Костенко –
директор ЦБС.


©      Великоберезнянська районна
                                     бібліотека для дітей
Дорогий друже!


Протягом семи днів весняних канікул на тебе чекають дивовижні мандрівки неосяжним всесвітом цікавих книг! Завітай до нашої бібліотеки – і ти опинишся в країні Казок, відвідаєш острів ПІФ (пригод і фантастики), побуваєш у різних куточках нашої планети. Машина часу перенесе тебе в минулі часи, а чарівне слово «поезія» відкриває паралельний світ, що знаходиться поруч з тобою. І, нарешті, за допомогою добрих чарівників – письменників ти познайомишся зі своїми однолітками з країн світу. Не забудь  прихопити в мандри любов до книги, кмітливість, гумор і добру посмішку. Чекаємо на тебе, невтомний мандрівнику!


Всеукраїнський тиждень дитячого читання (до 2008 року – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги) має багаторічні традиції. Започаткований у 1943 році письменником Львом Кассилем під назвою «Книжкові іменини», він і до цього часу залишається святом дитини і книги, стверджуючи рядки українського поета Дмитра Чередниченка: «Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці», що може бути незамінним гаслом Тижня.
         Проведення масштабних заходів – чудова нагода для популяризації серед дітей читання, книги і, власне, бібліотеки – як скарбниці знань. Відбуватимуться презентації нових казок, карнавали улюблених книжкових героїв. Всеукраїнський тиждень дитячого читання радимо присвятити різними жанрами літератури для дітей: художній і науково – популярній літературі, періодиці і довідковим виданням. Але, в центрі заходів Тижня – як завжди, книга та її читач. Найактивніші читачі бібліотеки можуть взяти участь у презентації виставки «Із читацького формуляру», на якій вони представлятимуть книги із власного формуляру. Цікавим та веселим буде також залучення нових читачів до бібліотеки – протягом усього Тижня може проводитися акція «Приведи друга до бібліотеки».
         Радимо проводити заходи, які передбачають активну участь юних читачів бібліотеки: дискусії за книгами, які оберуть діти; конкурс на кращий відгук на прочитану книгу; виставку «Я раджу прочитати своїм ровесникам…».
Під час Тижня слід активно пропагувати художню літературу для дітей, широко використовуючи при цьому творчість письменників – ювілярів, твори яких можна згрупувати за тематикою: казки (Г.Х.Андерсен, брати Грімм, Р.Кіплінг, А. Сент – Екзюпері) поезія (Д.Білоус, Л.Костенко, І. Бунін, С.Єсенін та ін.), художні та науково – популярні твори про тварин (Д.Даррел, Е. Септон – Томпсон, А. Давидов). Для  дошкільників та учнів 1 – 4 класів цікавими будуть  літературна вікторина «Чарівна скринька братів Грімм», літературний карнавал «Бал Андерсена», конкурси на кращу саморобку та ілюстрацію «Іграшкове ательє».
         Особливу увагу радимо звернути на улюбленого письменника українських дітей – Всеволода Нестайка. Оскільки діти добре ознайомлені з його творчістю, то добре було б провести конкурс «Сонячна усмішка Всеволода Нестайка» для  читачів 5 – 6 класів у кількох номінаціях на краще знання того чи іншого твору письменника, на кращу ілюстрацію до будь – якої його казки або повісті, а також на кращий відгук.
         Наступний день Тижня – День дитячих газет та журналів. З читачами – учнями 1 – 4 класів радимо провести захід «В гостях у Пі знайка», в ході якого можна ознайомити дітей з історією найвідоміших дитячих журналів, розповісти про сучасну періодику для дітей, провести презентацію або огляд того чи іншого видання. Для читачів – учнів 5 - 9  класів цікавим буде опитування «Мій улюблений журнал, моя улюблена газета».
         Захід «Я пізнаю світ: інтелект – кафе» присвячено довідковій літературі для дітей, зокрема енциклопедії «Я пізнаю світ», що користується популярністю в юних читачів і викликає прагнення краще пізнати цей загадковий світ. Особливістю проведення заходу є той момент, що під час пошуку відповідей на запитання читачі навчаться користуватися предметно – тематичним покажчиком, швидко знаходити інформацію, яка їх цікавить. Отже, така гра сприятиме популяризації бібліотечно – бібліографічних знань серед читачів, тобто виховуватиметься культура читання.
         Логічним завершенням Тижня може бути проведення Дня лауреатів премії ім.. Г.К.Андерсена. Багато імен добре знайомі не одному поколінню українських дітей (А. Ліндгрен, Дж.Родарі, Д.Крюс, Т.Янсон та ін.)

Методичні рекомендації


1.     Зінорук Т.В.
Книга – мудрий, старий друг, книга знає все
навкруг [Сценарій до дня книги]. //ШБ, 2011. - №1. – Ст.89 – 91
2.       Попович І.П.
Книга – міст у світ знань [Сценарій до дня книги]. //ШБ, 2011. - №1. – Ст.113 -114
3.         Сценарії та розробки заходів до свята читання і книги. //ШБ, 2011. - №2. – Ст.50 – 65 
4.     Сосницька Л.А.
Подорож у читай місто [свято для учнів 4 -5
класів] //ШБ. – 2010. - №9. – Ст.. 109 – 111
5.     Комарова В.М.
Книга відкриває світ //ШБ. – 2010. - №9. –
Ст. 105 – 108
6.     Кравцова Н.М.
В.О. Сухомлинський про виховання книгою
// ШБ. – 2010. - №8. – Ст. 73
7.     Бородіна Н.В.
У книжковому  королівстві // ШБ. – 2009.-
№8. – Ст. 97 – 100
8.Сторожко В.І.
         Книги – вірні друзі // ШБ. – 2009 - №1. – Ст. 82 -83
9. Обертас І.В.
         Мандрівка книжковим містом // ШБ. – 2009. - №2. – Ст. 60 – 61
10. Бородіна Н.В.
         Країна казкова – країна книжкова // ШБ. – 2008. - №11. – Ст. 93 - 95
11. Шматоваленко А.В.
         Книга – міст у світ знань // ШБ. – 2008. - №11. – Ст. 98 – 102
12. Лемешенко Н.В.
         Книжка – духовна скарбниця людства //ШБ. – 2008. - №1. – Ст. 64 – 69
13.      Захожа М .
              Хай бринить веселий сміх на щорічнім святі книг // ШБ. – Журавлик. – 2007. - №9
14. Салій В.О.
              Сила, що рухає світом: Всесвітній день книги //ШБ. – 2007. - №3. – Ст. 23 – 24
15.Симоненко Л.С.
              У пошуках чарівного Книгограда //ШБ. – 2006. - №12. – Ст. 101 – 102
16.         Чудо, імя  якому книга // ШБ. – 2006. - №8. – Ст. 81 -82
17. Почути голос книги //ШБ. – 2006. - №7. – Ст. 64 – 66
18.  Кононенко Г.А.
              Дружба з книгою – це свято: Свято книги // Розкажіть онуку. – 2004. - №21. – Ст. 17

19. Смоляк К.С.
              Нам без книг ніяк не можна: Свято книги // Розкажіть онуку. – 2003. - №9. – Ст. 20 – 22

20. Птищ Б.І.
              Живи, книго!: Книжковий ранок // Розкажіть онуку. – 2002. - №6. – Ст. 30 – 31

   
Централізована бібліотечна система
Районна бібліотека для дітейВсеукраїнський тиждень
дитячого читання
Матеріал підготували:
Ганусин М.Ю.,
Кувік Є.Сл.

Відповідальний за випуск:
Костенко О.Ю.         Всеукраїнський тиждень дитячого читання : / Відпов. за вип. Костенко О.Ю. – смт. В.Березний, 2011. – с. 11.

Немає коментарів:

Дописати коментар